Főoldal » Négy győzelem a Regionális Bajnokságban
2012. február 13. 10:54
Facebook megosztás iWiW megosztás Twitter megosztás Hozzáadás a Google Bookmarkhoz Add a Startlaphoz Bőcs KSC hírek RSS Betuméret csökkentés Betuméret növelés Nyomtatás Elküldöm egy ismerősömnek

Négy győzelem a Regionális Bajnokságban

A serdülők fölényes győzelemmel kezdtek a jászberényi tornán, majd a hazaiakat is magabiztosan verték. A juniorjaink is veretlenül zárták a Salgótarjáni kirándulást. Sajnos az U20 megint a végjátékban maradt alul.

Az U14 a legjobb összeállításban tudott elutazni Jászberénybe, amire már rég volt példa. Jakab Zsolti is felépült a súlyos sérüléséből, és az idényben először pályára léphetett.
Nehezen lendült játékba a csapat a salgótarjániak ellen, sok volt az egyénieskedés és rengeteg technikai hibát is vétettünk. Az erőfölényünk csak az utólsó negyedben domborodott ki, de a századik pont sehogyse jött össze. (99:43).
Az első meccsen mutatott gyenge játék miatt, tartottunk a hazaik elleni összecsapástól. A fiúk viszont remek védekezéssel megfogták a berényi pontgyárosokat, és a támadásaink is lendületesebbek voltak, így végig kezünkben tartottuk az irányítást. Az utólsó negyedben, az eddig kevesebb lehetőséghez jutók is bebizonyították, hogy ők is tudnak jól kosárlabdázni.(82:57)

A junioroknál is volt egy visszatérő játékosunk Varga Geri személyében, aki rögtön kezdőként mutatkozhatott be a hazaik ellen. Nem kezdtük valami jól a meccset, sorra maradtak ki a dobásaink, szerencsénkre az ellenfél is csak öt perc után tudott a kosárba találni. A zónavédekezés ellen egyik csapat sem találta az ellenszert, kevés volt a labdanélküli mozgás, annál több a "homály". A végére azért, a fáradó tarjániakkal szemben, érvényesítettük a papírformát.(64:42)
Hasonló meccset játszottunk az Akadémisták ellen is. Itt is a zóna "ölte" a játékot, és itt is a végén biztosítottuk be a győzelmünket. Az igazság az, hogy a Nyíregyháziak erősen tartalékosak voltak, de így is csak gratulálni lehet a csapatnak, főleg a védekezésben mutatott teljesítményükhöz.(56:31)

Az U20 tartalékosan is jól játszott Debrecenben, végig kiélezett küzdelem folyt a pályán. Sajnos az utólsó negyedben, egy kivételével, csak Pongrácz Gergő (37/15 pont!) tudott kosárba találni, így vereség lett a vége. (68:76) Kár érte!