Főoldal » Az elvárt győzelmek megszülettek
2012. October 22. 20:01
Facebook megosztás iWiW megosztás Twitter megosztás Hozzáadás a Google Bookmarkhoz Add a Startlaphoz Bőcs KSC hírek RSS Betuméret csökkentés Betuméret növelés Nyomtatás Elküldöm egy ismerősömnek

Az elvárt győzelmek megszülettek

Gyerek csapatunk remekül mutatkozott be, mind a két mérkőzését fölényesen megnyerte Gyöngyösön. A kadettek szoros meccsen, de biztosan győzték le a tiszaújvárosiakat, a DEAC -cal már nem voltunk egy szinten. Az új korosztály, az U18+ az első fordulóban kétszer is vesztesen hagyta el a pályát, igaz kiélezett küzdelmek után.

Az U12-es ellenfeleink egymással játszottak elöttünk, és már akkor látszott, hogy képzetlenebbek nálunk, meg tudjuk őket verni. A fiúk hozták is a győzelmeket, először a Salgótarjáni Fekete Sasokat fektették két vállra (53:12), majd a hazai "égi meszelő" lányokat gyűrték le 51:31-re. A következő fordulóban, már biztos erősebb ellenfelek következnek, hisz a csoportelsőkkel fogunk játszani.

Laczi Zsolt edző értékelése a serdülők meccseiről:

Tiszaújváros-Eger 66:73

A mérkőzés eleje nem úgy alakult ahogy terveztük, ellenfelünk agresszív védekezésével meglepett bennünket, sok labdát eladtunk, melyekből könnyű kosarakat kaptunk.
A II. ötösnek már sikerült túllépnie a kezdeti meglepődöttségen, és jobb, zártabb védekezéssel meg tudtuk nyerni a negyedet, azonban még mindig a házigazdák voltak előnyben.
A szünetben próbáltuk rendezni a sorokat, a második félidőben a legjobb ötösünk úgy kezdett el játszani ahogy valójában tud, így megfordítottuk a mérkőzést, sőt magabiztos (18 pontos) előnyben is voltunk a 4. negyed elején.
Az ellenfelünk azonban nem adta föl, hibáinkat kihasználva közelített bennünket, de előnyünk biztosan tartva sikerült megnyernünk ezt a fontos mérkőzést.
A végére sajnos elfáradtunk, fejben és fizikálisan is, de összességében egy harcos, jól játszó Tiszaújvárost sikerült legyőznünk.

Eger- Debrecen 44:100

Pihenés nélkül következett a második mérkőzés, ez rányomta  bélyegét játékunkra.
A kulcsembereink fáradtsága szembetűnő volt, a debreceniek lendületes játékával nem tudtunk mit kezdeni.
Voltak szép megoldásaink melynek örültem, de összességében végig alárendelt szerepet játszottunk.
A végén mindenkinek játéklehetőséget biztosítottam, a számszerű eredmény másodlagos volt számomra ezen a mérkőzésen.
A Debrecen az ország egyik legjobb csapata, tapasztalatszerzésnek nem volt rossz ez az összecsapás sem.

Márton Krisztina edző értékelése a junior meccsekről:

Eger - Nyíregyháza  52-57

Az idény nyitómeccsén rengeteg hibával, kihagyott ziccerrel és sikertelen büntetővel (25%!!) saját magunkat vertük meg.
A 2. negyed 4 pontjához azt hiszem nincs mit hozzáfűzni, a szünet után azonban fegyelmezett  védekezéssel, pontos befejezésekkel és okos játékkal 11: 0 majd 8:0 futással visszajöttünk  a meccsbe és átvettük a vezetést is, az utolsó negyedet 1 pontos előnyből vártuk.
Sajnos az utolsó percben 8 kapott pontra csak 3-al tudtunk válaszolni, így 5 ponttal nyert  az ellenfél.
Sok hibával, túlizgulva játszottunk, saját magunknak nehezítettük meg a meccset.
Remélem tanulunk a hibákból és a folytatás jobb lesz.

Nyíregyháza -  Eger  53-43

A decemberi meccset előrehozva játszottuk le a visszavágót is félórás pihenő után.
Ezen a meccsen jól kezdtünk, fegyelmezetten kosárlabdáztunk és 13:0 futással  elhúztunk az ellenféltől már az első negyedben. A folytatásban már több hibát vétettünk és a fáradtság is megmutatkozott, de így is 6 pontos előnnyel mentünk pihenni.
A 3. negyed kiegyenlített volt, tartottuk az előnyt ami 2 pontra apadt. Sajnos fizikailag nagyon elfáradtunk a hajrára, mindössze 6 pontot dobtunk a 18 kapottal szemben.
Ezen a meccsen valahogy a 15:7 faultarány sem nekünk kedvezett - az utolsó negyedre 10:2 -vel !!!   fordultunk.
Természetesen nemcsak ez volt a vereség oka, de nagyban hozzájárult.
A büntető siralmas értékesítése mindkét meccsen kulcsszerepet játszott a vereségben. ( 25% ill. 37,5% ).