Főoldal » Véget ért a bajnoki szezon
2015. June 18. 21:28
Facebook megosztás iWiW megosztás Twitter megosztás Hozzáadás a Google Bookmarkhoz Add a Startlaphoz Bőcs KSC hírek RSS Betuméret csökkentés Betuméret növelés Nyomtatás Elküldöm egy ismerősömnek

Véget ért a bajnoki szezon

Nemzetközi U17-es torna, FIBA 3X3 MEFOB lány döntő, meghívásos mini torna, megyei felnőtt férfi döntő, Diákolimpia országos döntő, ezek voltak az idény utolsó eseményei, amelyen szerepeltek az oroszlánjaink. Váltakozó sikerrel vettük az utolsó akadályokat.

A lengyel torna mérkőzéseiről Klepej Roland edző beszámolója:

Michalovce-Eger 32:87 (17:15, 4:26, 1:17, 10:29)

„A hosszú út után az első meccsre nehéz volt felpörögni, benne volt a lábakban az utazás, de egy 13-0-ás rohanással megijesztettük ellenfelünket. Rögtön időt is kért az ellenfél és helyre tette gyerekeit a szlovák tréner, olyannyira, hogy utána már kosarat sem tudtunk szerezni, sőt át is vették a vezetést. Az első negyed utáni szünetben kicsit átszellemültek a srácok és szinte elfojtva az ellenfelet, 4 pontot engedve nekik a negyedben, vissza vettük a vezetést. Rengeteg lepattanót tudtunk szerezni, ennek is szeretném könyvelni első félidei sikerünket. A nagyszünet után tovább fokoztuk védekezésünket és csak 1! pontot kaptunk, ami úgy érzem önmagáért beszél. Örülök, hogy a kispadról is olyan teljesítmény érkezett, ami a csapat színvonalát csak növelni tudta!”

Eger-Lvov 102:48 (29:7, 23:20, 27:10, 23:11)

„A tegnapi győzelem plusz erőt adott nekünk, és már a bemelegítéstől kezdve nagyon motiváltak voltak a srácok. Sikerült is egy remek első negyeddel tulajdonképpen egy tetemes előnyt kiharcolni, a nálunk jóval magasabb szerkezetű ukrán csapat ellen. Végig letámadva gyorsan elvettük a kedvüket attól, hogy bármi esélyük legyen a meccs során. Igaz a második negyedben egy kicsit kiengedtünk a védekezésből, és egy-egy triplát elsüllyesztett az ellenfél, de a második félidőben új lendületet vett a csapat, és növelni tudtuk az előnyünket. Remek csapatjátékkal és védekezéssel két vállra fektettük ellenfelünket, sőt még a 100 pontot is elértük Bencsik Máté kosarával, úgyhogy várja a csapat a sütit!”

Przemysl-Eger 61:47 (17:12, 14:8, 17:12, 13:15)

„A legfontosabb mérkőzést a legvégére hagyták, a döntőt. Nagyon készültünk a mérkőzésre, kipihenten és jól bemelegítve kezdtük a meccset. Sajnos ez elmondható a lengyel csapatról is, és az irányítóinkat kivéve a mérkőzésből, megölték a támadásunkat. Önmagában a védekezésünkkel nem volt gondom, mert a 61 kapott pont nem sok, illetve nagyon küzdöttek a srácok, viszont a támadásnál ami a többi csapat ellen megvolt, az a lengyelek ellen nem, és ez a csapat játék. Mindenki egyedül szerette volna megoldani az adott szituációt, és sokszor nem vettük észre üres helyzeteinket. Ezen próbálunk a későbbiekben javítani, tanulva hibáinkból, hazai pályán az őszi mérkőzésen visszavágni nekik. Összességében elégedett voltam a csapattal, nagyot küzdöttek, és úgy érzem jó szájízzel hagyhattuk el a tornát.”

A miniknek nem sikerült mérkőzést nyerni a meghívásos GKS tornán, de sok tapasztalattal gyarapodtak, amit majd az őszi edzéseken hasznosíthatnak. Sok munka vár rájuk, ha le akarják dolgozni a képzettségbeli lemaradást.

A főiskolás lányaink is győzelem nélkül zárták a MEFOB FIBA 3X3 országos nyolcas döntőt, de számukra a bejutás is nagyszerű eredménynek számított. Majd jövőre…

Befejeződött a megyei férfi felnőtt bajnokság is, ahol a rájátszásban négy csapat szerepelt. Megvédte a bajnoki címét az EKF csapata, a második helyett némi meglepetésre az EVSI U18 szerezte meg, akik sokat fejlődtek az elmúlt időszakban. A felnőtt csapatunké lett a bronz, akik megelőzték az újonc Rockstar Pizza alakulatát, akiket előzetesen a bajnoki cím megszerzésére is esélyesnek tartottak.

Eredmények:

Elődöntő: EKF 2.- Egri KOK 79:50 (20:12, 27:16, 28:8, 4:14)

Rockstar Pizza - EVSI U18 80:86 (29:19, 21:25, 18:19, 12:23)

3. helyért: Egri KOK - Rockstar Pizza 95:68 (26:16, 14:19, 19:21, 36:13)

1. helyért: EVSI U18 - EKF 2. 60:79 (14:17, 13:22, 14:22, 19:18)

Végül egy nagyszerű eseményről. Egerben került megrendezésre a 2014/2015. tanévi III. korcsoportos Összevont Labdajáték Diákolimpia Országos Döntője. Kosárlabda sportágban,  megyénket a Kemény Ferenc Általános Iskola csapata képviselte, tagjai közt több „Kék Oroszlánnal”. Nem vallottak szégyent, hisz a 6. helyet sikerült megcsípniük.