Főoldal » Veretlenek maradtak a serdülőink
2011. október 09. 21:37
Facebook megosztás iWiW megosztás Twitter megosztás Hozzáadás a Google Bookmarkhoz Add a Startlaphoz Bőcs KSC hírek RSS Betuméret csökkentés Betuméret növelés Nyomtatás Elküldöm egy ismerősömnek

Veretlenek maradtak a serdülőink

Sikeres hétvégét tudhatunk magunk mögött. Csapataink a lejátszott hét mérkőzésből ötöt megnyertek. Négy mérkőzésünk is a végjátékban dőlt el, amiből hármat meg is nyertünk. Azt az egyet az U20-asaink bukták el, pedig ők is győzelmet érdemeltek volna.
Serdülőink első meccsüket a hazai NYKK-NYÍRSULI gárdájával vívták. Mindkét negyedet elbuktuk az első félidőben. Sok hibával, egysikúan támadtunk és a védekezésünk is meglehetősen lagymatag volt. Ezután egy fergeteges második félidőt produkált az Oláh, Szicsák, Bátori és a Pálinkás ikrek ötös. Csere nélkül játsza 20 pontot vertek a nyírségiekre. Bravó!

Pihenő nélkül következett a DSC SI "B" csapata, akik ellen már az első negyedben eldöntöttük a mérkőzés sorsát. Az U14-eseink így veretlenül várják a 3. tornát.

Egri VSI KOK - NYKK-NYÍRSULI 56:51 (8:19, 12:16, 14:8, 22:8)
Egri VSI KOK - DSC SI "B"    65:32 (22:8, 7:12, 22:4, 14:8)

Párhuzamosan a serdülőkkel, a kengurusaink Miskolcon, a hazaiakkal szemben mutatkoztak be.
Hatalmas küzdelemben egy utólsó pillanatban dobott kosárral győzni tudtunk. Nagyon sok hibával játszottunk, de küzdenitudásból jelesre vizsgáztunk, hiszen itt is tetemes hátrányból sikerült fordítanunk.
A lányok következtek ezután, de ők egyenlőre sokkal jobbak.

Egri Kék Oroszlánok - Basket Bulls 30:28
Egri Kék Oroszlánok - MISI Aprómacik 25:88

Este hatkor lépett pályára az U20-as csapatunk a Leányka úton a DEAC ellen. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, sok látványos kosár esett mindkét oldalon, végül három pontos vezetésünkkel ért végett.
A harmadik negyedben leblokkoltunk, semmi sem sikerült, a debreceniek elléptek kilenc ponttal.
Az utólsó negyedbe védekezést váltottunk és a zónánknak is köszönhetően produkáltunk egy fantasztikus négy percet (14:0) és így visszajöttünk a meccsbe. A nagyon feszült végjátékban sajnos ziccereket, büntetőket hibáztunk, szerencsénk sem volt...
A mai meccsen mutatott játékával Pongrácz Gergő (32/12 pont) bebizonyította, hogy eséllyel pályázhat az első csapat kerettagságára.

Egri VSI KOK - DEAC 75:76 (20:18, 21:20, 12:24, 22:14)

Vasárnap a gyerekcsapatunk mutatkozott be, szintén Miskolcon. Nekik a tehetségük alapján tavaly az országos döntőben lett volna a helyük, de sajnos hozzáállásbeli problémák miatt lemaradtunk róla. Most sem úgy megy az edzésmunka, ahogy kívánatos lenne, így nem csoda, hogy a meccseken is tudásunk alatt teljesítünk. Azért a két győzelmet begyűjtöttük.

Egri Kék Oroszlánok - Phoenix Madarak 49:41 (14:15, 8:5, 14:12, 10:6)
Egri Kék Oroszlánok - MISI Mézengúzok 76:43 (31:8, 11:13, 16:4, 15:12)